انتخاب واحد پولی:
فارسی انگلیسی
سبد خرید: (0) مورد
خوش آمدید, کاربر گرامی
شاخه ها
اطلاعيه ها
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول سکه و اسکناس های ایران در دورۀ جمهوری اسلامی (از 1357 تا سال 1397) آگاه كن.
سبد خريد
 
0 مورد
ورود به سيستم
آدرس پست الكترونيك:
كلمه عبور:

کلمه عبورتان را فراموش کرده اید؟
هنوز ثبت نام نکرده اید؟
نماد اعتماد الکترونیکی

کناری

سکه و اسکناس های ایران در دورۀ جمهوری اسلامی (از 1357 تا سال 1397)

سکه و اسکناس های ایران در دورۀ جمهوری اسلامی (از 1357 تا سال 1397)
قیمت: 950,000ريال
 
 

کتاب حاضر با تأکید بر تحلیل شکل­گیری نقوش هنری و تحولات آن­ها در سکه و اسکناس­های پس از انقلاب اسلامی نگاشته شده است.انقلاب اسلامی ایران به عنوان مهم­ترین جنبش­ سیاسی چهار دهه اخیر ایران به رهبری امام خمینی(ره)، از ویژگی­های خاص خود برخوردار بوده و مهمترین اتفاق چهار دهۀ اخیر ایران است که این رویداد دارای رویکردها، ویژگی­ها و گفتمان­های خاص خود می­باشد. انقلاب اسلامی ایران به وحدانیت و رسالت پیامبر اکرم(ص) معتقد و یک انقلاب شیعی است. شکل­گیری دولت­های مختلف که هر کدام راهکارهای خاص خود را در حل مشکلات کشور داشته­اند، باعث ایجاد گفتمان­های مختلفی در طول این مدت شده و زمینه­ساز بسیاری از تحولات و مناسبات اجتماعی و فرهنگی بوده است.

سکه و اسکناس­ها از جمله آثار قابل ملاحظه­ی هر حکومت هستند که از لحاظ فرهنگ بصری قابل تأمل هستند. سکه و اسکناس میراثی مکتوب و قابل اعتماد، آموزه­ای کوچک و پر محتوا از نقوشِ متعدد است که ضرورت شناخت و اهميت آن از جهات مختلف حائز اهميت است. سکه و اسکناس­های هر دوره نمايندۀ آداب، خط، زبان، هنر، مذهب، تمدن و وضعیت اجتماعي یک کشور است. با توجه به جایگاه مهم سکه و اسکناس در زندگی اجتماعی مردم، پژوهش حاضر بر آن است تا نقوش شکل­گرفته بر روی آن­ها را به عنوان فرهنگ بصری حاکم در جامعه که متأثر از فرهنگ و اعتقادات جامعه، اوضاع اقتصادی، اجتماعی، مذهبی و غیره است را تحلیل و بررسی نماید. با توجه به اینکه تحولات اجتماعی می­تواند منشأ تغییرات نقوش اسکناس­ها باشد، مطالعه چنین امری از اهمیت بسزایی برخوردار خواهد بود.

در این کتاب ابتدا به تحولات اجتماعی پس از انقلاب اسلامی و مفهوم فرهنگ بصری پرداخته سپس نقوش سکه و اسکناس­های منشرشده در این دوران مورد واکاوی و بررسی قرار گرفته و در نهایت سکه و اسکناس­های پس از انقلاب اسلامی به تفکیک دولت­ها و گفتمان­های شکل­گرفته در هر دوره تقسیم بندی شده است. محدودۀ زمانی کتاب پیش­ رو از زمان انقلاب اسلامی (بهمن 1357) تا پایان سال 1397 است.

مشخصات
نام کتاب:سکه و اسکناس های ایران در دورۀ جمهوری اسلامی (از انقلاب اسلامی تا سال 1397)
انتشارات:پازینه
مولف:سینا سید آیادی
تاریخ انتشار:1398
نوبت چاپ:اول
قطع کتاب:وزیری
نوع جلد:نرم
نوع کاغذ:تحریر - گلاسه
نوع چاپ:سیاه سفید - رنگی
تعداد صفحات:176
شابک:9786001801594
نظرات بازگشت
کپی‌رایت © 2021 انتشارات پازینه
راه اندازی شده توسط فروشگاه ساز ویرچو